Kontent qismiga oʻtish

Futbol boʻyicha 2023-yilgi Oʻzbekiston ayollar birinchi ligasi

ZiyoSfera, erkin ensiklopediya
Ayollar birinchi ligasi
Fayl:Ayollar 1liga logosi.png
Mavsum 2023
← 2022
2024 →
Barcha statistikalar 6-iyun 2023 holatiga koʻra.

Oʻzbekiston ayollar birinchi ligasi 13-mavsumi 2023-yilgi mavsumi 22-iyun kuni start oldi. Final bahslari 6-oktyabr kuni oʻtkazildi va turnir yakunida Namanganning „Navbahor W“ jamoasi gʻoliblikni qoʻlga kiritdi.

Liga turnir jadvali

Oʻrin Jamoa Oʻyn Gʻ Dur M GU GOʻ GF O Kvalifikatsiya yoki chiqish
1 Navbahor-W 14 10 3 1 37 7 +30 33 Oʻzbekiston ayollar birinchi ligasini tark etish
2 Andijanka-W 14 9 2 3 17 7 +10 29
3 Aral-W 14 7 4 3 35 18 +17 25
4 Surxon-W 14 7 3 4 32 16 +16 24
5 AGMK II-W 14 6 1 7 34 25 +9 19
6 Lokomotiv II-W 14 4 1 9 27 52 −25 13
7 Dinamo-W 14 4 1 9 15 26 −11 13
8 Xorazm-W 14 1 1 12 6 51 −45 4
22-sentyabr 2023-yil kuni oʻtkazilgan oʻyin(lar) natijalariga koʻra yangilangan. Manba: Uzbekistan Professional Football League
Klassifikatsiya qoidasi: 1) points; 2) head-to-head points; 3) head-to-head goal difference; 4) head-to-head away goals scored; 5) goal difference; 6) number of goals scored.

Manbalar: azscore.uz[1]


Natijalar jadvali

Mezbon \ Mehmon AGM ARL AND LOK DIN NAV SUR KHO
AGMK II-W — 2-3 0-1 7-4 3-1 0-1 4-2 5-0
Aral-W 4-0 — 1-1 8-0 0-3 1-1 0-3 2-1
Andijanka-W 3-0 2-2 — 3-0 1-0 1-0 1-0 2-0
Lokomotiv II-W 1-9 1-2 2-1 — 5-0 0-2 0-9 2-2
Dinamo-W 1-1 0-3 0-1 3-0 — 0-5 0-1 4-0
Navbahor-W 3-1 2-1 1-0 7-1 3-0 — 1-1 5-0
Surxon-W 4-1 2-2 0-1 1-5 2-0 1-1 — 3-0
Xorazm-W 0-3 0-6 1-0 1-6 1-3 0-5 0-3 —
22-sentyabr 2023-yil. Manba: Uzbekistan Professional Football League
Tavsif: Moviy = mezbon jamoa gʻalabasi; Sariq = durang; Qizil = mehmon jamoa gʻalabasi.

Oʻtkazilgan oʻyinlar boʻyicha natijalar

Jamoa ╲ Raund1234567891011121314
AGMK II-WLDWWWLLLWWWLLL
Aral-WWDDLLWWWDLWDWW
Lokomotiv II-WWLLWLLDLLLLWLW
Andijanka-WWDWLWWWWDWWLWL
Dinamo-WLDLWWWLLLLLLWL
Navbahor-WWWWDWWLWWWDDWW
Surxon-WLWDDLLWWWWDWLW
Xorazm-WLLLLLLDLLLLWLL
22-sentyabr 2023-yil sanasidagi oʻyin(lar)dan keyingi yangilanish. Manba: Championat.asia
W = Win; D = Draw; L = Loss; P = Postponed

Turlar boʻyicha pozitsiyalar

Jamoa ╲ Raund1234567891011121314
AGMK II-W56422345553455
Aral-W12356533345533
Lokomotiv II-W24645677777777
Andijanka-W43233222222222
Dinamo-W67774456666666
Navbahor-W31111111111111
Surxon-W75567764434344
Xorazm-W88888888888888
29-sentyabr 2023-yil sanasidagi oʻyin(lar)dan keyingi yangilanish. Manba: Championat.asia

Ikkinchi bosqich

Ayollar birinchi ligasi. 1—4-oʻrinlar

Oʻrin Jamoa Oʻyn Gʻ Dur M GU GOʻ GF O Kvalifikatsiya yoki chiqish
1 Navbahor-W 17 13 3 1 45 7 +38 42 Oʻzbekiston ayollar Superligasiga chiqish
2 Andijanka-W 17 11 2 4 21 10 +11 35
3 Surxon-W 17 8 3 6 36 21 +15 27
4 Aral-W 17 7 4 6 36 26 +10 25
8-oktyabr 2023 kuni oʻtkazilgan oʻyin(lar) natijalariga koʻra yangilangan. Manba: Soccerway
Klassifikatsiya qoidasi: 1) Points; 2) Head-to-head points; 3) Head-to-head goal difference; 4) Head-to-head goals scored; 5) Goal difference; 6) Goals scored.

Natijalar

Mezbon \ Mehmon NAV AND ARL SUR
Navbahor-W 1-0 4-0
Andijanka-W 2-1
Aral-W 1-2
Surxon-W 0-3 3-0
8-oktyabr 2023-yil. Manba: Soccerway
Tavsif: Moviy = mezbon jamoa gʻalabasi; Sariq = durang; Qizil = mehmon jamoa gʻalabasi.

Ayollar birinchi ligasi. 6—10-oʻrinlar

Oʻrin Jamoa Oʻyn Gʻ Dur M GU GOʻ GF O Kvalifikatsiya yoki chiqish
5 AGMK II-W 17 7 3 7 41 27 +14 24
6 Dinamo-W 17 6 2 9 26 27 −1 20
7 Lokomotiv II-W 17 5 2 10 37 57 −20 17 Oʻzbekiston ayollar birinchi ligasini tark etish
8 Xorazm-W 17 1 1 15 7 72 −65 4
8-oktyabr 2023-yil kuni oʻtkazilgan oʻyin(lar) natijalariga koʻra yangilangan. Manba: Soccerway
Klassifikatsiya qoidasi: 1) Points; 2) Head-to-head points; 3) Head-to-head goal difference; 4) Head-to-head goals scored; 5) Goal difference; 6) Goals scored.

Natijalar

Mezbon \ Mehmon AGM LOK DIN KHO
AGMK II-W 1-1 1-1
Lokomotiv II-W 0-3
Dinamo-W 7-0
Xorazm-W 0-5 1-9
8-oktybar 2023-yil. Manba: Soccerway
Tavsif: Moviy = mezbon jamoa gʻalabasi; Sariq = durang; Qizil = mehmon jamoa gʻalabasi.

Mavsum statistikasi

Gol mualliflari

Manbalar

  1. ↑ „O`zbekiston Chempionati . Ayollar Oxirgi natijalar“. 2023-yil 1-iyunda asl nusxadan arxivlangan. Qaraldi: 2023-yil 7-iyun.

Havolalar